Home » » Çikolatalı Dondurma

Çikolatalı Dondurma


Yaz aylarında içimizi serinleten ve enfes tadıyla damaklarımızı şenlendiren dondurmanın yeri bir başkadır gönlümüzde. Özellikle çocukların vazgeçilmezleri arasındadır dondurma. Şimdi size vereceğimiz çikolatalı dondurma tarifini çocuklarınız ve sevdiklerinize yapmanızı öneriyoruz.
Malzemeler
2 su bardağı süt
Yarım su bardağı toz şeker
50 kilogram çikolata
3 tane yumurtanın sarıları
1 yemek kaşığı nişasta
Çikolatalı Dondurma

Çikolatalı Dondurma Tarifi:
Bir kabın içerisinde üç yumurtanın sarıları, yarım çar bardağı toz şeker (sıcak suyun üstünde bir tabak içine konularak önceden rendelenen, eritilen) çikolatayı çırpıcı ile iyice çırpınız. (Mikserlede olabilir.)
İki su bardağı sütü nişasta ile kaynatınız. Kaynamış olan sütü hazırladığımız karışımın içerisine azar, azar katınız ve çırpıcıyla da karıştırınız.
Ocağa koyunuz, kaynama noktasına gelene kadar karıştıra, karıştıra pişiriniz. (ocakta çok bekletmeyiniz çünkü malzemelerle durmakta olan süt kesilir). Ateşten hemen alınız ve hızlı, hızlı karıştırarak soğutunuz.
Soğuttuğunuz malzemeleri donduracağınız kalıplara dökerek buzdolabının buzluğunda dondurunuz.
Not: Çikolatalı dondurmayı iki yemek kaşığı kakaoyla da yapabilirsiniz. Ya da hem bir yemek kasığı kakao hem de 30 kilogram kadar çikolata koyarak ta yapabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

--Bu alandanda yorum yapabilirsiniz--

Daha önce yaptığınız tariflerle ile ilgili yorum yaparsanız, tarifi yapmak isteyenler bilgi sahibi olabilirler.

Blogger tarafından desteklenmektedir.